Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/fitmomcz/home/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/fitmomcz/home/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/fitmomcz/home/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Test DNA – Fit Mom

Test DNA

 

Dosud neexistuje taková strava, která by byla univerzálně použitelná a fungovala na všechny stejně. Zatímco některým lidem vyhovuje vyšší příjem sacharidů, jiným se daří redukovat svou hmotnost prostřednictvím stravy s vyšším podílem tuků a dalším nejlépe vyhovuje, pokud mají poměr jednotlivých živin ve stravě, tedy sacharidů, tuků a bílkovin, relativně vyrovnaný. Jak ale zjistit do jaké skupiny patříte? Využijte k tomu jedinečný EuroGeeN™ test prováděný na základě odběrů Vaší DNA, který vám v rámci poskytování svých služeb nabízím.

 

A jak tento test funguje? Odlišnost jednotlivých lidí je zapsána v jejich DNA, v genech. Tyto geny rozlišují nejen barvu očí a sílu paží, ale i metabolické pochody trávení různých druhů potravy. Pro optimální nastavení dietního režimu jedince je nutno znát jeho individuální kód, tzv. genotyp. A právě na to se zaměřuje EuroGeeN™ test prostřednictvím stanovení 4 klíčových nutrigenetických polymorfismů. Na základě těchto polymorfismů rozlišujeme 3 metabolické typy:

1. Nízkosacharidový typ (tzv. proteinový)

Problém:
Varianty ve vašich genech naznačující, že snadněji přeměňujete přijaté sacharidy v tělesný tuk.

Co dělat:
Nejlepších výsledků dosáhnete, když si budete hlídat množství přijatých sacharidů. Tímto krokem budete omezovat množství cirkulující glukózy v krvi a snadněji spalovat tukové zásoby.

2. Vysokosacharidový typ (tzv. nízkotukový )

Problém:
Varianty ve vašich genech naznačující, že snadněji ukládáte do tukových zásob tuk obsažený se stravě.

Co dělat:
Vedle kalorického příjmu je nutné hlídat množství přijímaných tuků. Na každých 1 500 kcal by mělo být přijato maximálně 30 – 50 g tuků.

3. Zónový typ (tzv. smíšený):

Problém:
Varianty ve vašich v genech naznačují, že ve vyšší míře přeměňujete na zásobní tuk jak sacharidy, tak tuky z přijaté stravy.

Co dělat:
Vaším cílem ve výživě by mělo být dosáhnout omezenějšího příjmu sacharidů a spolu s tím si hlídat množství přijímaného tuku. Jedná se v o stravu, kterou detailně rozpracoval ve své knize Zónová dieta (The Zone Diet) biochemik a dietolog Barry Sears.

 

To, jaký jste typ, se dozvíte v závěrečné zprávě, kterou ode mě obdržíte. Součástí této zprávy je také obecné pojednání o zdravé výživě, náhled do problematiky genetiky (pro lepší pochopení analýzy DNA) a konkrétní jídelníček. Ten zohledňuje nejen váš metabolický typ, ale také váš věk, energetický výdej, pohlaví, zdravotní stav, atd. Při jeho sestavování sestavování kladu důraz i na pestrost a pravidelnost stravy, Vaše chutě, finanční a regionální dostupnost potravin a další vlivy. Z toho všeho plyne, že jídelníček je nepoužitelný pro kohokoliv jiného, je připraven „na míru“ pouze pro Vás.

 

Předáním závěrečné zprávy však naše spolupráce nekončí. Mým cílem je ukázat vám správou cestu a směr, kterým je třeba se vydat a pomoci vám postupnými kroky dojít do cíle. V průběhu této cesty kladu důraz i na další dva aspekty zdraví: pohyb/odpočinek a psychickou pohodu. V celostním pohledu od sebe nemůžeme tyto jednotlivé složky oddělit (např. stres dokáže znehodnotit vaše stravovací úspěchy obdobně, jako vyloučení pohybu nebo nedostatek odpočinku). Pozitivní změny i v těchto oblastech se tak podílí na vaší celkové proměně.

 

A co všechno v sobě zahrnuje služba EuroGeeN™ – výživa podle DNA:

  1. vstupní a výstupní konzultaci
  2. odebrání vzorku DNA + analýza Vašich genů v akreditované laboratoři
  3. komplexní diagnostiku na přístroji Omron BF 511
  4. interpretaci a stanovení genotypu
  5. vyhodnocení stávajícího jídelníčku
  6. sestavení nového individuálního výživového plánu podle výsledků analýzy DNA
  7. další doporučení
  8. dynamickou závěrečnou zprávu s doživotní aktualizací výsledku testů
  9. neomezený přístup do uzavřené části extranetu EuroGeeN™
  10. elektronický newsletter s odbornými aktualitami v oblasti výživy

Cena zde

Nejčastěji kladené dotazy:

U dotazníku velmi výrazně záleží na jeho typu a také na vaší momentální náladě a momentálnímu přístupu k jídlu. Například, pokud právě držíte nějakou dietu, ovlivňuje vás v odpovědích to, co vám někdo “předepsal” za správné, přitom realita může být velmi rozdílná oproti výsledkům dotazníku. Toto se při DNA analýze stát nemůže, protože geny nepodléhají náladám.

Nikoliv. Nutriční doporučení jsou pouze doporučeními. Firma EuroGeeN™ nepatří mezi farmaceutické firmy či producenty potravinových doplňků, ani propagátory „jediné správné výživy“. Firma EuroGeeN™ si je vědoma, že lidské potřeby jsou individuální a to i ve stravě. Vliv má nejen váš genom, ale i například chuť a vůle měnit stravovací návyky. Doporučeními je vhodné se řídit, pokud chcete dosáhnout efektivních výsledků, avšak typy potravin či jejich doplňků nejsou striktně nařízeny.

Nutrigenetický test se jako většina genetických testů provádí z tzv. bukálního stěru, tedy směsi buněk a slin odebraných z vnitřní strany tváře speciální sterilní štětičkou. Tento jednoduchý a bezbolestný „zákrok“ postačí obvykle k získání dostatku buněk pro analýzu DNA.

Ačkoliv samotný test trvá fyzicky jen několik hodin, z cenových důvodů se provádí v patřičných minimálních dávkách. V současné době testy probíhají minimálně 1x za měsíc. Nejdéle tedy budete čekat na výsledek právě tuto dobu. Avšak výsledkem analýzy teprve začíná cesta k vašemu nutričnímu cíli.

Mohu vám garantovat, že je spolehlivě vědecky ověřena výrazně vyšší účinnost diety, pokud je svázána s příslušným genetickým profilem. Pokud tedy budete mít nalezeny geny odpovídající zónové dietě, budete mít s jejím využitím násobně vyšší šanci být úspěšní v hubnutí, než pokud byste dodržovali jiný (geneticky nevhodný) typ diety. Avšak samotná skladba výživy musí být podpořena vhodným kalorickým výdejem a povětšinou i pohybovými aktivitami (sport, tréninky, cvičení atp.

Ano. Každý test je celou dobu zpracování sledován pod číslem testu, které je anonymní a nezaměnitelné. Každý test je dozorován odborným garantem – odpovědnou osobou, která zajišťuje kvalitu testování. No a do třetice, každý výsledek obsahuje odkazy na odborné studie a zdroje, které důvěryhodně potvrzují využité citace a doporučení.

Tato situace je prakticky nereálná. Leda by vás osobní kuchař chtěl přivést k obezitě a servíroval úmyslně nutričně opačná jídla, než jsou „vhodná“ pro vaše tělo. Analýza obsahuje genetické údaje a doporučení spojené s výživou a jako takové je lze jen stěží zneužít. Několik testovaných polymorfismů nemá s celkovou šíří lidského genomu nic společného. Jsou to v populaci zcela běžně se vyskytující znaky DNA. Dle těchto znaků vás nikdo nedohledá, nikdo vás nemůže klonovat nebo ve vás nalézt vhodného dárce orgánů. Více genetického materiálu po sobě zanecháte na lžičce od šálku kávy, když posedíte ve své oblíbené kavárně.